Програма

Наша програма містить три напрями. Прозорість та чесність. Безпека та комфорт. Розвиток та гармонія. Усі вони втілюють принципи християнської демократії і пропонують системний підхід до вирішення економічних та соціальних завдань, що стоять перед сучасним Львовом. Та наша програма не лише розв’язує нагальні проблеми, а й закладає підґрунтя до сталого розвитку міста, до кращого майбутнього — і нашого, і наших дітей.

Прозорість та чесність

Громадський контроль міського бюджету

Містяни мають право знати, куди влада витрачає їхні податки. Для цього ми пропонуємо створити портал «Відкритий бюджет», де в режимі реального часу відображатиметься вся інформація про бюджет міста: про кількість грошей у казні, про надходження й заплановані та здійснені витрати.

Ми переконані, що звіти можновладців виборці мають бачити не щоп’ять років — перед черговими виборами, а регулярно, якнайменше — раз на рік. Ми проведемо аудит управлінських функцій, скоротимо бюрократичний апарат, а частину роботи за прозорими механізмами передамо на аутсорс неурядовим організаціям.

Відкрита конкуренція у транспортних та комунальних послугах

Якісний громадський транспорт та оптимізація тарифів на комунальні послуги — це реально, якщо відкрити ринок до прозорої конкуренції. Ми створимо прозоре змагання у сфері пасажирських перевезень — завдяки тендерам. Якщо об’єктом конкурсу буде кілометраж, а не маршрут, то перемагатимуть ті, хто запропонує найменшу ціну та найкращу якість. А заощаджені кошти з міського бюджету ми зможемо вкласти в будівництво:

 • нових транспортних розв’язок (Зелена-Сихів, Наукова-Княгині Ольги (добудувати міст); Стрийська-Наукова (продовжити вулицю Луганську з’єднавши її з мікрорайоном княгині Ольги);
 • нових доріг із Рясне 1 та Рясне 2 та продовження вул. Тичини до вул. Липинського,
 • нового виїзду в напрямку Хмельницького (з’єднання вулиці Миколайчука із дорогою М09).

Конкурентний ринок комунальних послуг призведе до зниження цін та тарифів. Якщо ми розділимо підприємства на два типи — ті, які виробляють і ті, які постачають енергію в будинки, то відкриємо конкуренцію серед виробників тепла. Коли ціна на теплопостачання формуватиметься не монополією, а відкритою конкуренцією, виробники енергії будуть зацікавлені в тому, щоби надати містянам найбільшу якість за найменшу ціну, а опалення вартуватиме менше.

Продаж та оренда міського майна тільки на прозорих конкурсах

За нашими розрахунками, міський бюджет щороку недоотримує мільярд гривень через корупційні схеми із комунальним майном. Про ситуацію, яка склалася на цьому ринку, красномовно говорить один факт — у 2016 році шахраї вивели з власності громади 18 комунальних приміщень площею 6200 квадратних метрів! Масштабну крадіжку вдалося виявити випадково — втім, десятки об’єктів досі не внесено до жодного реєстру і про їхнє існування давно забули. І все це через байдужість влади.

Ми проведемо перепис та інвентаризацію всіх приміщень і територій. Абсолютно все, що належить громаді міста, мусить продаватися або здаватися в оренду в прозорих процедурах та в чесній конкуренції. Якщо влада почне використовувати тендери та аукціони, наповненість міського бюджету дозволить нам не лише модернізувати міську інфраструктуру, а й почати розбудову нових важливих для міста об’єктів.

Безпека та комфорт

Cучасне вирішення проблеми заторів

Від щоденних заторів потерпає наша робота, наші підприємства та навіть наші родини. Львів’яни гідні мати вибір, як провести ці ранкові та вечірні години, а не перебувати в заручниках у дорожньо-транспортного паралічу.

Сучасні європейські міста вже вирішили цю проблему. На основні їхнього досвіду ми пропонуємо три кроки:

 • будівництво підземних паркінгів-хабів на під’їздах до історичного центру Львова;
 • впровадження й широке охоплення мережі паркоматів;
 • розробка зручної розв’язки громадського транспорту в центрі міста.

Завдяки якісній регуляції ми розвантажимо трафік у центрі міста, відмовимося від вулиць-парковок, які порушують історичний ансамбль та є небезпечними для пішоходів (як-от, вул. Валова). Місто стане більш комфортним для львів’ян та гостей міста.

Боротьба з хижою забудовою

Українська Галицька партія єдина, що ефективно бореться із незаконними забудовами в місті та викриває схеми розкрадання міського майна. Деякі будівництва ми змогли зупинити, та більшість новобудов Львова продовжують зводити без дотримання норм. Це відбувається через відсутність реакції з боку правоохоронних органів та відсутність політичної волі в більшості депутатів.

Ми змусимо забудовників дослухатися думки громад, а також посилимо відповідальність за порушення правил будівництва та реконструкції. Потрапивши в чорний список, компанії, що вже неодноразово зводили будівлі всупереч нормам та інтересам мешканців, більше не зможуть наживатися на ресурсах містян. Затвердження Генерального плану міста та впровадження системи е-будівництва дозволять уникнути корупційної складової при проходженні документального затвердження проектів.

Турбота про міську екосистему

Піклуватися про те, щоби місто не лише розвивалося економічно, а й було комфортним для містян — це те, у що влада має інвестувати вже зараз, це те, що ми робимо для майбутнього наших дітей. Наша партія обрала такі пріоритети:

 • Побудуємо сміттєпереробний завод, що буде безпечним для мешканців, та запровадимо систему сортування, за якою львів’яни сплачуватимуть за вивезення сміття відповідно до його обсягу та якості. Той проєкт сміттєпереробного заводу, що його бере за основу дійсна влада Львова, не витримує жодної критики. За цим планом переробний завод ані вирішить проблему відходів, ані зменшить тарифи лише для львів’ян. Для прикладу, минулого року місто витратило на вивіз сміття 572 мільйона гривень, а після запуску заводу, ми платитимемо за утилізацію відходів на 140 мільйонів більше. Система глибокого сортування, що ми її впровадимо, дозволить зменшити платіжки та обсяг сміття: вивіз сортованого сміття коштуватиме дешевше, несортованого — дорожче.
 • Збережемо зелені та водні ресурси, створимо рекреаційну інфраструктуру навколо міських водойм та джерел, встановимо їхні межі та не допустимо засмічення й новобудов. Чому варто бити на сполох? Комплексна екологічна програма Львова, яка розрахована на 2017–2022 роки, не виконується взагалі. А з 29 міських парків лише 16 мають затверджені межі саме вони є ласим шматком для недобросовісних забудовників, і ми можемо це виправити.
 • Впровадимо програму модернізації, реконструкції та ремонту старого житлового фонду з залученням грантових та інвестиційних коштів, використовуючи досвід Литви, Латвії, Естонії та Польщі. Спростимо участь та збільшимо обсяг міських програм з енергозбереження та збільшимо участь Львова в державній програмі Термомодернізації;
 • Розвинемо спортивну інфраструктуру, закладемо поля для групових ігор у всіх районах та велодоріжки в паркових та рекреаційних зонах;
 • Налагодимо освітлення вночі на основних транспортних розв’язках і пішохідних переходах, у парках, паркінгах та інших громадських місцях. Впровадимо сучасні методи в систему відеоспостереження й систему автоматичного контролю відеофіксації порушень правил дорожнього руху.

Розвиток та гармонія

Розвиток бізнесу та залучення інвестицій

Львів спроможний стати першим містом країни, якому вдасться створити сприятливий бізнес-клімат. Усе, що для цього потрібно, — громадський тиск на владу та політична воля обраних депутатів. Від цього залежить не лише створення робочих місць, а й наповнення міського бюджету. Створення бізнес-клімату у Львові — чи не перше завдання Української Галицької Партії після виборів.

Для підприємців-початківців ми створимо Консультативний центр, де міждисциплінарна команда юристів, маркетологів, бухгалтерів та ін., радитиме, як розпочати власну справу, як писати бізнес-проєкти, співпрацювати із податковою, комерційними банками та небанківськими кредитно-фінансовими установами.

На сайті міської ради створимо вкладку «Львів — місто підприємців», де розмістимо не лише усю інформацію про порядок оформлення дозвільних документів, а й інформацію про тендери, конкурси та аукціони та грантові проєкти, відкриті до участі.

Будь-які зміни в місті залежать від спроможності бюджету. Для того, щоби реалізувати оміряний Львів — успішний та розвинений — перш за все ми повинні зосередитися на наповненні бюджету. Ми пропонуємо запровадити спеціальні програми підтримки підприємництва для окремих груп населення: ветеранам АТО, внутрішньо переміщеним особам, молоді, жінкам та старшим людям. Розвиток інклюзивного та соціального підприємництва — важлива складова нашого економічного та соціального розвитку нашого міста.

Розвиток освіти та підтримка культури

Наше майбутнє в довгостроковій перспективі надзвичайно залежить від виховання та освіти, яку сьогодні здобувають наші діти. Ми вважаємо, що українська школа має не лише виховувати компетенції майбутнього, а й бути комфортною для вчителів, батьків, та передусім — дітей. Наші пріоритетні кроки:

Запровадимо принцип «гроші ходять за дитиною» в школах та садочках. Кожен із батьків матиме можливість обрати той освітній заклад, що найкраще сприятиме розвитку його дитини.

Підтримуватимемо кращих вчителів та школи грантами за критеріями PISA (Programme for International Student Assessment, Програма міжнародного оцінювання учнів).

Для батьків, які не мають змоги опікуватись дітьми посеред робочого дня, ми запровадимо в школах систему освіти повного дня, яка дасть змогу факультативно задіяти дітей за місцем їхнього навчання.

Усіх учасників навчального процесу залучатимемо до роботи новостворених Міських рад шкільництва. Підтримуватимемо проєкт Шкільного громадського бюджету, що його ми ініціювали та впровадили з 2020 року.

Львів відомий як місто студентів. Та щоби талановита молодь не лише приїздила до Львова вчитися, а й залишалася в місті, ми розробимо та втілимо програму першої зайнятості для випускників львівських вишів, де вони отримають досвід роботи, необхідний для подальшої кар’єри.

Львів також має підтверджувати статус культурної столиці України, зокрема, і для мапи всієї Східної Європи. Саме тому ми на грантовій основі підтримуватимемо львівських митців та мистецькі об’єднання.

Модернізація медичних послуг

Одна з головних засад християнської демократії втілюється в принципі «Гроші ходять за пацієнтом», який уже успішно реалізувався у випадку сімейної медицини. Прийшов час поширити цей успішний досвід і в муніципальні медичні заклади, які, до слова, становлять у місті більшість. Це встановить більш справедливе фінансування для закладів, а також спонукатиме їх бути більш клієнтоорієнтованими.

Також ми пропонуємо дозволити муніципальним закладам Львова відкрити свої послуги для іноземців. «Медичний туризм» принесе додатковий кошт, за рахунок якого медзаклади зможуть оновлювати обладнання та підвищувати заробітні плати лікарям та медичному персоналу. Враховуючи унікальне географічне розташування Львова, наші шпиталі зможуть щороку залучати тисячі європейців, що матиме позитивний вплив на усю економіку міста, адже медичні туристи приноситимуть прибуток не лише шпиталям, а й готелям, кав’ярням тощо.

Одним із наших пріоритетів у сфері охорони здоров’я є рішення проблеми алко- та наркозалежних людей. Попри те, що можновладці ігнорують цю тему, настав час для рішучих змін та європейських підходів до реабілітації. Місто відкриє муніципальні Центри реабілітації та інтегрує інформаційні кампанії щодо зменшення шкоди в систему Громадського здоров’я Львова. Українська Галицька Партія також не припинить боротьби за гідні та комфортні пологи. Ми вже зробили чимало, та попереду ще багато звершень, які нам ще належить досягти.

Програма: повна версія